Pielgrzymka do Ziemii Świętej

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ 15.02-22.02.2020   

 

Dzień 1: Spotkanie uczestników godz. 08.00, wyjazd na lotnisko w Krakowie, odprawa bagażowo - biletowa, wylot do Tel Avivu godz. 15.10, przylot na miejsce godz. 19.50, transfer do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: Śniadanie, przejazd do Betlejem, nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego, Groty Mlecznej, przejazd na Pole Pasterzy. Następnie przejazd do Cezarei Nadmorskiej, wizyta w kościele Stella Maris skrywającym Grotę Eliasza. Przejazd do Nazaretu w Galilei, wizyta w Kościele Zwiastowania NMP. Przejazd do Kany Galilejskiej gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu. Przejazd na Górę Tabor. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: Śniadanie, przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw, kościół Rozmnożenia Chleba – gdzie Jezus nakarmił 5000 ludzi. Msza św. w Kafarnaum (miasto św. Piotra), przejazd nad Jez. Galilejskie rejs Łodzią Piotrową po jeziorze, odpoczynek, opcjonalnie lunch: Ryba św. Piotra. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: Śniadanie, przejazd Doliną Jordanu, po drodze pustynia Judzka, Jerycho - sykomora Zacheusza, widok na Górę Kuszenia, przejazd nad Morze Martwe – czas wolny na kąpiel w morzu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: Śniadanie, Wejście do Starego miasta Jerozolimy od strony Bramy św. Szczepana, zwiedzanie Kościoła św. Anny oraz Sadzawki Betesda, Meczet Al.-Aqsa (opcja- o ile będzie dostępny) Kopuła Skały, Ecce Homo oraz więzienie Chrystusa. Idąc drogą krzyżową w kierunku Bazyliki Grobu Pańskiego. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: Śniadanie, Zwiedzanie: Góra Oliwna, kościół Ojcze Nasz i Wniebowstąpienia oraz Dominus Flevit, Getsemani (ogród oliwny), następnie Kościół Zaparcia się św. Piotra, Kościół z Grobem NMP. Przejazd na wzgórze Syjon i zwiedzanie kościoła Zaśnięcia NMP. Pokój Ostatniej Wieczerzy- Wieczernik oraz Grobu Króla Dawida. Przejście pod ścianę płaczu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7: Śniadanie, Przejazd do Betanii - nawiedzenie domu Marii, Marty i Łazarza. Menora, parlament izraelski, przejazd do Ain Karim (nawiedzenie św. Elżbiety), zwiedzanie kościoła Narodzenia św. Jana Chrzciciela, transfer do YAD VASHEM. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: Śniadanie, realizacja programu, w godzinach w popołudniowych przejazd na lotnisko w Tel Aviv, wylot godz. 20.40, w Krakowie godz. 23.35, transfer autokarowy.

 

Zaliczka w wysokości 1000 zł. w momencie zgłoszenia do 30.09.2019

590 zł. Do 30 .11.2019r.

600 USD do 5.01.2020r.

ZAPISY u ks. Ryszarda  tel. 605 200 976

 

 

Świadczenia zawarte w cenie:

· Przelot do Tel Avivu

· 7 noclegów w hotelach, pokoje 2, 3 osobowe.

· śniadania, obiadokolacje,

· Transfery autokarem: lotnisko – hotel – lotnisko

· Realizacja programu autokarem klimatyzowanym,

· Opieka pilota - przewodnika

· Ubezpieczenie NNW, KL + bagaż,

· Bilety wstępów wg programu

· Transfer autokarem na/z lotnisko w Krakowie

 

Cena nie obejmuje:

· Obowiązkowo – opłaty napiwków na miejscu

50 USD/os.

· Napojów do obiadokolacji.

 

Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Cena:

1590 PLN + 600 USD

 

Termin:

15.02 – 22.02.2020

 

 

LWÓW i PODOLE 

ZABAWA – DĘBOWIEC -  LWÓW - OLESKO – POCZAJÓW – KRZEMIENIEC – KAMIENIEC PODOLSKI – CHOCIM - KALWARIA PACŁAWSKA

       Dzień 1: wyjazd z Ciepłowód o godz. 04.00, przejazd do miejscowości ZABAWA-  Sanktuarium Bł. Karoliny Kózkówny następnie przejazd do DĘBOWCA – polskie La Salette. Obiadokolacja i nocleg. Dzień 2: Śniadanie, przejazd do LWOWA, zwiedzanie: Wysoki Zamek, Katedra Łacińska, Uniwersytet, Dzielnica Łyczaków, Cmentarz Łyczakowski z Cmentarzem Orląt Lwowskich. Obiadokolacja, nocleg.Dzień 3: Śniadanie, dalsze zwiedzanie starego miastarynek, dzielnice: ukraińską, romańską, żydowską. Obiadokolacja i nocleg.Dzień 4: Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Podola. Przejazd malowniczą trasą, podczas której zobaczymy m.in.: ZAMEK w OLESKU - miejsce narodzin Jana III Sobieskiego,  POCZAJÓW - zwiedzanie ortodoksyjnego, prawosławnego klasztoru     (dla kobiet obowiązkowe nakrycie głowy - chusty oraz długie spódnice),   KRZEMIENIEC - wizyta w Muzeum Słowackiego. Przyjazd do dawnej twierdzy Rzeczypospolitej - Kamieńca Podolskiego. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.Dzień 5: Śniadanie, przejazd do CHOCIMIA - zwiedzanie twierdzy, która strzegła przeprawy na Dniestrze. Powrót do KAMIEŃCA PODOLSKIEGO, zwiedzanie m.in. stare miasto - rynek, ratusz,  dzielnica ormiańska, Katedra św. Piotra i Pawła z tureckim minaretem. Przejazd do hotelu we Lwowie na obiadokolację, nocleg.Dzień 6: Śniadanie, powrót do kraju z postojem na  KALWARI PACŁAWSKIEJ. Ze względu na szczególny kult Męki Pańskiej nazwane Jerozolimą Wschodu, ze względu na obecność cudownego obrazu Matki Bożej i umiłowanie Maryi przez wiernych, zwane Jasna Górą Podkarpacia. Powrót w godzinach wieczornych.

Termin: 05-10.08.2019 r.  CENA: 1390 ZŁ.

Cena zawiera:- przejazd autokarem turystycznym- 5 noclegów wg programu- 5 śniadań i 5 obiadokolacji- opieka pilota- ubezpieczenie KL i NNW

Opłaty dodatkowe - Koszty wstępów i lokalnych przewodników wg programu: 40 €/os - Wieczorek lwowski, biesiada przy muzyce na żywo: 25 €/os

POTRZEBNY  PASZPORT.

Zapisy u ks. Ryszarda

160 ROCZNICA OBJAWIEŃ MATKI BOŻEJ W LOURDES 1858 - 2018

 

****************************************************************************

160 ROCZNICA OBJAWIEŃ MATKI BOŻEJ W LOURDES
1858 - 2018

PIELGRZYMKA DO LOURDES

 

ARS – LOURDES – JASKINIE BETHARRAM – JURANCON –OCEAN ATLANTYCKI BIARRITZ I SAINT JEAN DE LUZ – PIRENEJE PONT D’ESPAGNE I JEZIORO DE GAUBE – CARCASSONNE – AVIGNON – LA SALETTE

 

Program pielgrzymki:

Dzień 1: Wyjazd z Ciepłowód o godz. 00.15, ( również moża będzie wsiąść we Wrocławiu ) bezpośredni przejazd przez Niemcy do Francji. Nocleg (pierwszy dzień bez obiadokolacji).

Dzień 2: Śniadanie, przejazd do Ars- miejsca związanego z życiem i działalnością św. Jana Maria Vianney- patrona proboszczy. Nawiedzenie bazyliki, następnie część muzealna. Obiadokolacja i nocleg w Lourdes.

Dzień 3: Śniadanie i pobyt w Lourdes, udział we mszy św., droga krzyżowa, Grota Objawień, Bazylika Górna, Krypta, Bazylika Różańca Świętego. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem Bernadetty Soubirous, Młyn Bolly miejsce urodzenia i zamieszkania, Cachot – ciemnica, w której mieszkała rodzina Soubirous w czasie objawień, kościół parafialny gdzie ochrzczona została Bernadetta. O godz. 17.00 udział w procesji eucharystycznej z Błogosławieństwem Chorych, obiadokolacja, o 21.00 udział w procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 4: Śniadnie, pobyt w Lourdes, w godzinach południowych wyjazd na zwiedzanie Jaskiń Betharram - najpiękniejsze i najgłębsze we Francji jaskinie bogate w ciekawe formy stalaktytów, stalagmitów zwiedza się z przewodnikiem a dużą atrakcją jest przepłynięcie pod ziemia łódka oraz wyjazd na powierzchnie kolejką. Nastepnie przejazd do miejscowości Jurancon – słunące z produkcji słynnego wina produkowanego w cieniu Pirenejów. Powrót do Lourdes, obiadokolacja, o 21.00 udział w procesji ze świecami. Nocleg.
Dzień 5: Śniadanie, wycieczka całodzienna, wyjazd nad Ocean Atlantycki, do Kraju Basków, do miejscowości Biarritz – kurort położony przy plażach, spacer nad oceanem. Przejazd do miejscowości Saint Jean de Luz – promenada, port oraz zabytkowy Kośćiół św. Jana Chrzciciela. Powrót do Lourdes, obiadokolacja, o 21.00 udział w procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 6: Śniadanie, pobyt w Lourdes, w godzinach południowych wyjazd w Pireneje na wycieczkę krajobrazową do tzw. Pont d’Espagne – zabytkowy most położony na wysokości 1496 m. n.p.m. w otoczeniu wzgórz oraz kaskadowo rozłożonych wodospadów. Dwie kolejki górskie wywożą turystów na punkt widokowy a następnie wyznaczona trasą docierają do Jeziora  de Gaube (1725 m. n.p.m.), uroczo położonego wśród  Pirenejów a w wodach jeziora odbija się najwyższy szczyt Pirenejów Pic de Vignernale (3298 m. n.p.m.). Powrót do Lourdes, obiadokolacja, o 21.00 udział w procesji ze świecami. Nocleg.
Dzień 7: Śniadanie, przejazd do Carcassonne – zwiedzanie średniowiecznego, warownego miasta (lista UNESCO) następnie przejazd do Avignon, zwiedzanie katedry, ogrody papieskie. Obiadokolacja i nocleg w domu pielgrzyma w La Salette.

Dzień 8: Po śniadaniu pobyt w La Salette – Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej położone w Alpach na wysokości 1800 m. n.p.m., w godzinach popołudniowych wyjazd do kraju (przejazd nocny).
Dzień 9: Przyjazd na miejsce w godzinach popołudniowych.

 

CENA: 2700  zł.                                  TERMIN: 16.08 -24.08.2018

 

Cena obejmuje:

§  przejazd autokarem wg programu, 7 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami), śniadania i obiadokolacje wg programu, opieka pilota wycieczek zagranicznych, ubezpieczenie NNW, KL, fundusz turystyczny

 

Cena nie obejmuje:

§  bilety wstępów oraz realizacja programu wraz z opłatami klimatycznymi, zestaw słuchawkowy podczas całej pielgrzymki, płatne u pilota w autokarze: 80 €/os.
 ZAPISY  u Ks. Ryszarda. 605 200 976

 

Pielgrzymka 2017

FATIMA  - samolotem

100 rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie 

FATIMA - BRAGA - PORTO - NAZARE – BATALIA –LIZBONA

              Wylot z/do Wrocławia 

 

Dzień 1: Spotkanie na lotnisku we Wrocławiu godz. 13.00, wylot godz. 15.35, w Lizbonie 18.05, przejazd do hotelu w Fatimie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: Śniadanie, zwiedzanie miejsc związanych z objawieniami w Fatimie: Cova da Iria, Bazylika, Droga Krzyżowa, miejsce ukazania się Anioła, Ajustel – miejscowość Łucji, Hiacynty i Franciszka. Zwiedzanie ich domów rodzinnych. Obiadokolacja. W godzinach wieczornych udział w modlitwie różańcowej. Nocleg.

Dzień 3: Śniadanie, wyjazd do Bragi – Sanktuarium Bom Jesus do Monte następnie do Porto- zwiedzanie miasta wraz z rejsem po rzece Duoro. Owrót do fatimy na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4: Śniadanie, w godzinach porannych wyjazd nad Ocean Atlantycki do miejscowości Nazare. W trakcie krótki postój w Batalia. Obiadokolacja. Udział w wieczornej modlitwie różańcowej. Nocleg w Fatimie.

Dzień 5: Po śniadaniu, w godzinach wczesnoporannych, przejazd do Lizbony. Zwiedzanie stolicy Portugalii m.in.: Katedra, Wieża Bellem, Pomnik Odkrywców, Most 25 Kwietnia ze statuą Chrystusa Króla, kościół w miejscu urodzenia św. Antoniego. Transfer na lotnisko, wylot z Lizbony o godz. 18.30, we Wrocławiu godz. 23.10. 

TERMIN:  08 – 12.08.2017         Cena: 2890  

Cena zawiera:

·         4 noclegi, pokoje 2-osobowe z łazienkami

·         4 śniadania, 4 obiadokolacje

·         przelot Wrocław - Lizbona – Wrocław (linie Ryanair), w cenie bagaż główny 15 kg + podręczny 10 kg

·         opieka pilota – przewodnika

·         ubezpieczenie NNW i KL

·         realizacja programu autokarem turystycznym na miejscu 

Cena nie zawiera:

·         opłaty za przewodnika lokalnego w Lizbonie oraz biletów wstępu na trasie, zestawy słuchawkowe podczas całej pielgrzymki: 60 €

·         opłata na fundusz turystyczny (ustawa do realizacji od dn. 26.11.2016): 10 zł./os.

·         dla chętnych transfer na/z lotnisko we Wrocławiu: 40 zł./os. 

 

ZAPISY  U KS. RYSZARDA  CIEPŁOWODY

Pielgrzymka w roku miłosierdzia 2016

PIELGRZYMKA  DO SANKTUARIÓW NA WSCHODZIE POLSKI

 

ŁAGIEWNIKI – SANDOMIERZ – GRABARKA (SERCE PRAWOSŁAWIA) – HAJNÓWKA - BIAŁOWIEŻA – KRUSZYNIANY (U TATARÓW) – SUPRAŚL – SOKÓŁKA (MIEJSCE CUDU EUCHARYSTYCZNEGO) –  BIAŁYSTOK - NIEPOKALANÓW

Odbyła się w dniach  08 – 12.08.2016   

Dzień 1: Wyjazd z Wrocławia godz. ustalonego miejsca o godz. 05.00, Ciepłowody godz. 06.00, przejazd do Krakowa -Łagiewnik: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia związane z życiem i działalnością św. siostry Faustyny Kowalskiej  oraz niezwykle nowoczesne Centrum Jana Pawła II, gdzie podziwiać można niezwykle piękne kaplice m.in. Kaplica Kapłańska, w której znajduje się płyta z grobu św. Jana Pawła II a wyjątkowy charakter ma kaplica św. Kingi ufundowana przez Kopalnię Soli w Wieliczce. Obiadokolacja i nocleg. Dzień 2: Śniadanie, wyjazd na Lubelszczyznę do uroczego miasteczka Sandomierz, pięknie położony nad Wisłą: rynek, Bazylika Katedralna z XIV w. Następnie przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej Królowej Podlasia w miejscowości Kodeń. Obiadokolacja i nocleg. Dzień 3: Śniadanie, przejazd do Grabarki, centrum prawosławia w Polsce: Święta Góra -Wzgórze Krzyży. Następnie do Hajnówki, stary drewniany kościół prawosławny i do Białowieży, miasto leżące na terenie Białowieskiego Parku Narodowego znajdującej się na liście UNESCO, zwiedzanie rezerwatu żubrów. Przejazd do Kruszynian, miejscowość wielu wyznań: muzułmańskiego, prawosławnego, katolickiego. Do dziś mieszka tam również niewielka mniejszość tatarska. W miejscowości można zwiedzać m.in. drewniany meczet muzułmański – Obiadokolacja i nocleg. Dzień 4: Śniadanie, przejazd do miejscowości Supraśl- urocze miasteczko słynące z wielu cennych obiektów oraz Muzeum Ikon. Następnie do Sokółki, gdzie w Kościele św. Antoniego Padewskiego znajduje się Relikwiarz Cudu Eucharystycznego. Cud przemiany Hostii w Cząstkę Ciała Pańskiego miał miejsce 12.10.2008 i do dziś relikwiarz jest wystawiony dla przybywających pielgrzymów w kościele. Obiadokolacja i nocleg. Dzień 5: Śniadanie, przejazd do Białegostoku – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i  Bł. Ks. Michała Sopoćko – spowiednika Siostry Faustyny. Następnie do Niepokalanowa- Sanktuarium NMP Niepokalanej, sanktuarium św. Maksymiliana. Powrót do Wrocławia w godzinach wieczornych

 

 

Pielgrzymka do Francji 20 - 29 lipca 2015 roku

Pielgrzymka ARS - LA SALETTE – AVIGNON – CARCASSONNE - LOURDES – CHAMBORD -PARYŻ odbyła się w dniach 20-29 lipca 2015 r. 

Pielgrzymka 2015

Powrót

Pielgrzymka do Zakopanego-Kalwarii Zebrzydowskiej-Wadowic i Łagiewnik

1.       W dniach 28-29-30 września 2015 r. odbyła się pielgrzymka do Wadowic – Kalwarii Zebrzydowskiej, Zakopanego, Krakowa Łagiewnik. 

Pielgrzymki 2014 roku

Msza św. w kościele p.w. św. Błażeja w Dubrowniku

Nabożeństwo i świadectwo w Medjugorie

Portal Msze.info

Galeria

Święta

Poniedziałek, XIX Tydzień zwykły
Rok A, II
Święto św. Wawrzyńca, diakona i męcz.

Galeria